Dziewanna kwiat 25g Kawon

5,10 zł
Brutto
Dostępny
Ilość
2

KWIAT DZIEWANNY (Verbasci flos)

zioła do zaparzania



Zawartość opakowania: 25 g

Skład: 1 g produktu zawiera 1 g Verbascum thapsus L, V. densiflorum Bertol. (V. thapsiforme Schrad) i V. phlomides L., flos (kwiat dziewanny).


Wskazania do stosowania: Tradycyjnie stosuje się w łagodzeniu objawów bólu gardła związanego z suchym kaszlem i przeziębieniem. Jest to tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.


Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na kwiat dziewanny.



Ostrzeżenia i środki ostrożności: Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat. W przypadku gdy wystąpią duszność, gorączka albo ropna plwocina należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeżeli objawy nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują działania niepożądane nieopisane na tym opakowaniu należy skonsultować się z lekarzem.


Interakcje: Nie zgłaszano.



Ciąża i karmienie piersią: Brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa, dlatego nie zaleca się stosowania.



Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: Nie badano wpływu produktu leczniczego na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.



Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania: Młodzież w wieku powyżej 12 lat, dorośli i pacjenci w podeszłym wieku: 1 łyżkę (1,5-2 g) kwiatów dziewanny zalać 1 szklanką (200 ml) ciepłej wody, ogrzewać do wrzenia, odstawić na 15 minut i przecedzić. Pić po 1 szklance ciepłego odwaru po jedzeniu 3-4 razy na dobę. Stosować zawsze świeżo przygotowany odwar.



Czas stosowania: Nie stosować leku dłużej niż tydzień (7 dni). Jeśli objawy utrzymują się

w czasie stosowania produktu, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.



Przedawkowanie: Dotychczas brak doniesień.



Pominięcie zastosowania leku: Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki. W celu uzyskania wyjaśnień co do stosowania produktu leczniczego należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.



Działania niepożądane: Nieznane. Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.



Zgłaszanie działań niepożądanych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel: + 48 22 49 21 301, Fax: + 48 22 49 21 309), e-mail: [email protected]. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.



Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności umieszczonego na opakowaniu.



Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC.



Podmiot odpowiedzialny i wytwórca:

ZAKŁAD ZIELARSKI „KAWON-HURT” Nowak Sp.J.



Kawon
H01261
Komentarze (0)

Dziewanna kwiat 25g Kawon

5,10 zł