Zioła na erekcję

Zioła na erekcję

Aktywne filtry

Zioła na potencję

Od zarania dziejów zioła na potencję a są wykorzystywane w poprawie funkcji seksualnych. Prym w tym względzie wiedzie medycyna chińska i ajurwedyjska.Również zachodnie rośliny są wykorzystywane jako zioła pobudzające popęd seksualny, środki na libido czy erekcję. Podobnie jak w przypadku ziół odchudzających czy detoksykujących należy zachować ostrożność, gdyż robiąc zakupy w sieci możemy natknąć się na zioła na potencję niewiadomego pochodzenia, które mogą stwarzać zagrożenie dla naszego zdrowia.

Zioła na potencję i zioła pobudzające popęd seksualny

Mało kto zdaje sobie sprawę, że wyciągi z pieprzowca zażywane doustnie mogą zwiększać doznania podczas stosunku płciowego. Zwiększają również libido u mężczyzn. Owoc papryki ostrej (Capsici fructus) po spożyciu stymuluje układ GALT i MALT (układ odpornościowy jelit), pobudza krążenie, pobudza wydzielanie soków żołądkowych oraz działa immunostymulująco. Za wszystkie wymienione wyżej właściwości odpowiada kapsaicyna.

Zioła na erekcję

Niewiele jest surowców, które mogą być traktowane jako zioła na erekcję. Do najbardziej znanych należy olejek bergamotkowy. Wykazuje on działanie rozkurczające i wykrztuśnie. Bergamotka pobudza trawienie, działa moczopędne, ale przede wszystkim zwiększa popęd płciowy oraz ma wpływ na erekcję poprzez zwiększanie wrażliwości narządów na bodźce seksualne.

Zioła na erekcję dla mężczyzn

Działanie zwiększające libido i poprawiające erekcję mają również takie zioła na libido jak miłorząb japoński, pokrzywa zwyczajna, lubczyk ogrodowy, oraz palma sabałowa. Ta ostatnia zwiększa potencję i podnosi poziom testosteronu we krwi. Obniża również cholesterol i wspiera układ sercowo-naczyniowy.

Zioła na erekcję i libido - buzdyganek ziemny

Najbardziej znanym ziołem na libido jest buzdyganek ziemny. Jest bardzo popularnym składnikiem suplementów diety dla mężczyzn na potencję i libido. Wyciągi z buzdyganka podwyższają poziom testosteronu, zwiększa libido i są przeznaczone wyłącznie dla Panów. Preparaty buzdyganka mają również działanie hepatoochronne (osłaniające wątrobę) i często wchodzą w skład kuracji odtruwających ten narząd. Buzdyganek jest również stosowany w medycynie chińskiej i hinduskiej, ale tam ma zupełnie inne zastosowania.

Zioła na libido - cytryniec chiński

Z grupy adaptogenów surowcem o najsilniejszym wpływie na libido ma cytryniec chiński (Schisandra chinensis). Cytryniec obfituje w aktywny leczniczo olejek eteryczny, liczne kwasy owocowe, osłaniające wątrobę lignany. Oprócz tego, że cytryniec należy do ziół na libido, to jest klasycznym adaptogenem - poprawia funkcje poznawcze, znosi zmęczenie, usprawnia pamięć, działa neuroprotekcyjnie, przeciwdepresyjnie i poprawia wydolność fizyczną.

Zioła na libido - owoc selera

Popularny w naszej rodzimej kuchni seler jest uznawany za zioło na libido i erekcję. Nalewka ze świeżych owoców selera zażywana na 1 godzinę przed stosunkiem działa jak afrodyzjak. Seler zwiększa ukrwienie narządów płciowych oraz pogłębia orgazm. Z drugiej strony działa uspokajająco na układ nerwowy.

Jak przedłużyć stosunek za pomocą ziół?

Niekiedy zachodzi potrzeba wyciszenia nadmiernego libido. Dotyczy to zwłaszcza przypadków przedwczesnego wytrysku. Mężczyźni mają problem w tym obszarze, często zadają sobie pytanie jak przedłużyć stosunek za pomocą ziół? W takich sytuacjach mogą przyjść z pomocą zioła z grupy antyaphrodisiaca.

Jak przedłużyć stosunek za pomocą ziół?

Do najbardziej znanych ziół na przedwczesny wytrysk należą szyszki chmielu, a ściślej zawarta w nich lupulina. Dawniej w celu wyciszania nadmiernego libido stosowano preparaty bromu (Mixturae Nervinae, Sal Erlenmayera), ale obecnie straciły na znaczeniu w lecznictwie.