Zioła na oczyszczenie organizmu

Zioła na oczyszczenie organizmu

Aktywne filtry

Czystek 250g Vita Natura

Cena 9,60 zł

 Czystek jest bogatym źródeł polifenoli, związków o działaniu antyoksydacyjnym. Korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu odpornościowego organizmu.

Zioła na oczyszczenie organizmu

Internet pęka w szwach o preparatów i ziół na oczyszczenie organizmu. Niestety wiele z nich jest niewiadomego pochodzenia, mogą być skażone i niosą realne ryzyko dla zdrowia, a nawet życia. Żeby bezpiecznie oczyszczać organizm z toksyn i ubocznych produktów przemiany materii trzeba wybierać sprawdzone zioła na oczyszczenie organizmu.

Zioła na oczyszczenie organizmu - to znaczy jakie?

Jak do tej pory dokładnie zbadano wiele ziół na oczyszczenie organizmu. Dawniej nazywane były ziołami "czyszczącymi krew", a do dzisiaj pozostało jedynie łacińskie określenie takich ziół - depurativa. Żeby wzmocnić efekty przyjmowania ziół na oczyszczenie należy równolegle stosować odpowiednio zbilansowaną dietę, przyjmować zwiększoną ilość płynów i wprowadzić do życia umiarkowaną aktywność fizyczną.

Zioła na oczyszczenie organizmu - dziurawiec zwyczajny

Oczyszczanie organizmu można przeprowadzić przyjmując preparaty dziurawca. Jest dobrze poznanym i opisanym ziołem na oczyszczenie organizmu i choć kojarzy głównie z aktywnością przeciwdepresyjną to można go również uznać ja środek depurativa. Właściwości te zawdzięcza w dużej mierze nasilaniu produkcji żółci trawiącej tłuszcze, pobudzaniu trawienia oraz zdolnościom przeciwzapalnym .

Zioła na oczyszczenie organizmu - mniszek lekarski

Mniszek obfituje w takie związki jak kwas hydroksycynamonowy, kumaryny i flawonoidy. Bogactwo fitochemiczne powoduje, że mniszek lekarski ma bardzo szerokie zastosowanie. Jako zioło na oczyszczanie organizmu działa ochronnie na wątrobę, reguluje gospodarkę węglowodanową, nasila produkcję i wydalanie moczu oraz przyspiesza trawienie tłuszczów.

Zioła na oczyszczenie organizmu - zielona herbata

Ziołem na oczyszczenie organizmu można nazwać również zieloną herbatę (Camellia sinensis). Znany od tysięcy lat napar z jej liści jest bogactwem polifenoli - zwłaszcza galusanu epigallokatechiny. Napar z zielonej herbaty działa oczyszczająco za sprawą właściwości przeciwutleniających, przeciwcukrzycowych, odchudzających i kardioochronnych.

Zioła na oczyszczenie organizmu - cykoria podróżnik

Surowcem, który często wchodzi w skład mieszanek oczyszczających organizm jest cykoria podróżnik. Jest ziołem na oczyszczenie organizmu, które wspomaga odchudzanie, przyspiesza trawienie, działa przeciwtrądzikowo, nasila detoksykację i chroni przed zatruciami metabolicznymi. Służy również do kondycjonowania mikroflory jelitowej, gdyż ma właściwości prebiotyczne.

Zioła na oczyszczenie organizmu - fiołek trójbarwny

Fiołek trójbarwny jest surowcem przyspieszającym metabolizm - dlatego oprócz znanych właściwości przeciwtrądzikowych wykorzystywany jest również w leczeniu zaburzeń metabolicznych. Za właściwości biologiczne fiołka nie odpowiadają charakterystyczne kwiaty, lecz jego zielone części - pęd i liście. Zawarty we fiołku w dużych ilościach kwas kawowy chroni obciążoną lekami i używkami watrobę, działa przeciwzapalnie i jest silnym przeciwutleniaczem.

Zioła na oczyszczenie organizmu - dieta św. Hildegardy

Wymieniając zioła na oczyszczenie organizmu nie sposób pominąć diety św. Hildegardy. Ta frankońska mistyczka w swojej diecie zalecała stosowanie orkiszu, wina pietruszkowego oraz kontrolowanego postu. Kluczową rolę w procesie oczyszczenia organizmu jednak odgrywała u niej kontrola nad rytmem wypróżnień.

Zioła na oczyszczenie organizmu - kontrolowany post

Stosując kontrolowany post, który polega na powstrzymywaniu się od spożywania pokarmów nasz organizm włącza tryb samoregulacji, dzięki czemu uboczne produkty przemiany materii ulegają szybkiemu usunięciu. Spadająca nagle ilość białek i tłuszczy powoduje, że organizm zaczyna trawić własne, zdenaturowane białka i korzystać z nadmiarowej tkanki tłuszczowej. Niestety postu nie powinniśmy rozpoczynać samodzielnie bez konsultacji z lekarzem, a jest on bezwzględnie zabroniony u kobiet ciężarnych i karmiących, seniorów powyżej 75. roku życia, osób cierpiących na choroby tarczycy, nowotwory i u diabetyków.