Mieszanki ziołowe

Mieszanki ziołowe

Aktywne filtry

Mieszanki ziołowe Leczenie większości dolegliwości wymaga wprawnego łączenia ze sobą różnych ziół, a to z kolei jest możliwe tylko w przypadku posiadania niezbędnej wiedzy. Jeśli nie mamy czasu, ani ochoty na analizę ziołowych receptur z pomocą mogą nam przyjść mieszanki ziołowe np. mieszanki ziół na wątrobę. Są to gotowe i specjalnie skompletowane mieszanki, które wymagają od konsumenta zalania gorącą wodą, zaparzenia i wypicia.

Mieszanki ziół - dlaczego warto po nie sięgać?

W przeciwieństwie do leków syntetycznych, których działanie można uprościć do schematu jeden lek-jedna choroba zioła rzadko kiedy mają jedną aktywność biologiczną. Zazwyczaj jest tak, że poza jednym główną aktywnością wykazują dodatkowe działania. Zioła i składniki w nich zawarte mogą wzajemnie na siebie wpływać - korzystnie potęgować i uzupełniać swoje działanie, albo też wzajemnie się hamować. Dlatego mieszanki ziół na nadciśnienie czy mieszanki ziół na wątrobę komponowane są w ten sposób, że jeden surowiec jest komplementarny w stosunku do drugiego. Zapewnia to skuteczne działanie, a jednocześnie bezpieczeństwo ziół.

Mieszanki ziół - jakie mamy do wyboru?

W sklepie zielarskim Herbisan spotkać możemy specjalnie wyselekcjonowane mieszanki ziół. Do najchętniej kupowanych należą:

 1. mieszanki ziół na wątrobę
 2. mieszanki ziół na nadciśnienie
 3. mieszanki ziół na pasożyty
 4. mieszanki ziół na oczyszczenie organizmu
 5. mieszanki ojca Klimuszko tzw. "zioła klimuszki"
 6. mieszanki ojca Sroki
 7. mieszanki bonifraterskie
 8. mieszanki ziół szwedzkich
 9. mieszanki ziół na infekcje dróg moczowych
 10. mieszanki ziół na uspokojenie
 11. mieszanki ziół na infekcje intymne
 12. mieszanki ziół na cholesterol

Mieszanki ziół na wątrobę - przykłady

 1. Ziele i korzeń mniszka lekarskiego (Taraxaci herba cum radice) 10g
 2. Ziele karczocha (Cynarae herba) 2g
 3. Liść mięty pieprzowej (Menthae pip. folium) 2g
 4. Ziele krwawnika (Millefolii herba) 1g
 5. Ziele dziurawca (Hyperici herba) 0,5g

Mieszanki ziół na nadciśnienie

Mieszanki ziół na nadciśnienie zawierają najczęściej kwiatostan i owoc głogu, szyszki chmielu, ziele jemioły, liść serdecznika. Wyżej wymienione substancje często wchodzą w skład mieszanek ziołowych, gdzie wykorzystywany jest synergizm ich działania. Pożądane więc jest spożywanie naparów mieszanek tych surowców lub suplementów wieloskładnikowych. Stosowane systematycznie i zgodnie z zaleceniami, pozwalają zmniejszyć nadciśnienie nawet bez konieczności przyjmowania leków. Za każdym razem jednak stosowanie mieszanek ziół na nadciśnienie powinno być skonsultowane z lekarzem.

Mieszanki ziół na cukrzycę

W leczeniu łagodnej insulinooporności mieszanki ziół na cukrzycę wspomagają często działanie klasycznych, doustnych leków przeciwcukrzycowych, odpowiedniej, zbilansowanej diety i wzmacniać efekty wynikające ze zmiany trybu życia. Stosowanie mieszanek ziół na cukrzycę zawsze musi jednak zostać skonsultowane z lekarzem, ponieważ wiele ziół wchodzi w interakcje z lekami.

Mieszanki ziół na cukrzycę - jakie zioła?

W skład mieszanek na cukrzycę wchodzą takie surowce jak kłącze perzu (Agropyri rhzizoma), owoc jałowca (Juniperi fructus) oraz liść pokrzywy (Urticae folium) zawierający urtycynę, działającą hipoglikemizująco.