Pokrzywa fix 30 sasz. Kawon
Cardiobonisan Ojca Grzegorza 25 sasz. Bonimed
zioła na serce i układ krażenia
Ciśnienie krwi herbatka 25sasz. Dary Natury
Herbatka ziołowa na nadciśnienie
Herbatka polecana przy alergii fix 25 sasz. Dary Natury
Mieszanka ziół na alergie
Glukobonisan 20 sasz. Bonimed
Zioła na utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy
Owoc głogu fix 20 sasz. Kawon
Głóg w saszetkach - herbatka ekspresowa
Bobonisan trawienie i wzdęcia 25 sasz. Bonimed
Bobonisan Ojca Grzegorza
Liść morwy z dodatkiem cynamonu fix 20x2g Kawon
Hibiskus fix 30 sasz. Kawon
Liść mięty pieprzowej 30 sasz. Kawon
Herbatka miętowa ekspresowa w saszetkach.
Zioła w saszetkach
W sklepie zielarskim Herbisan znaleźć można suszone zioła sypkie oraz zioła w saszetkach, zwane potocznie ziołami ekspresowymi lub ziołami fix. Oba rodzaje ziół to świeże zioła zebrane dziko lub z uprawy, odpowiednio selekcjonowane, myte i suszone. Zioła w saszetkach są tylko znacznie bardziej rozdrobnione od suszonych ziół sypkich, dzięki czemu czas zaparzania jest krótszy, są wygodniejsze, nie wymagają odważania i cedzenia przez gazę.
Zioła w saszetkach - napar, odwar czy macerat?
Napar przyrządza się zalewając zioła w saszetkach wrzącą wodą. Następnie parzy się zioła pod przykryciem przez 10-15 minut. Napar przechowuje się maksymalnie przez 1 dobę. Napar przyrządza się z ziół, które nie lubią długiego ogrzewania,ale krótkie, a jednocześnie intensywne. Odwar z kolei polega na zalaniu surowca zimną wodą i ogrzewaniu do osiągnięcia 90 stopni Celjsusza. Długość gotowania nie powinna przekroczyć 45 minut. Odwary wykonuje się z surowców zawierających związki silnie działąjące, które są trudne do wyizolowania z rośliny, albo które z racji twardości są odporne na działanie temperatury i wody. Macerat natomiast przygotowuje się z ziół śluzowych np. siemię lniane czy prawoślaz lekarski. Zalewamy zioła zimną wodą i odstawiamy na 12 godzin.
Zioła w saszetkach- jak zaparzyć rumianek?ensywne.
Zioła ekspresowe w saszetkach najlepiej parzyć gorącą, ale nie wrzącą wodą. Wcześniej należy się zastanowić nad tym jak mocny napar chcemy uzyskać i jak długo będziemy zaparzać surowiec. Odpowiadając na pytanie "jak zaparzyć rumianek dla dzieci" należy pamiętać, by parzyć go maksymalnie 5 minut, po to by uzyskać nie za mocny, klarowny napar.W przypadku naparów dla dzieci po zaparzeniu uzyskany napój warto odcedzić na podwójnej warstwie gazy - zioła ze względu na swój charakter i rozdrobnienie są często zapylone, co w przypadku dzieciaków może mieć negatywne znaczenie.
Zioła w saszetkacch - jak zaparzyć yerbę?
Yerba mate jest coraz bardziej popularna jako alternatywa dla kawy. Mało kto zadaje sobie pytanie "jak parzyć yerbę", ale niestety nie każdy potrafi dobrze parzyć ten surowiec i potem narzeka na jego smak. By uzyskać napar o rześkim smaku należy napełnić naczynie do zaparzania yerbą do 3/4 wysokości i zalać wodą odstaną o temperaturze 70-75 stopni. Parzenie powinno trwać średnio o 3-5minut. Te same warunki parzenia dotyczą również yerby w saszetkach.
Jak zaparzyć siemię lniane?
Odpowiedź na pytanie "jak zaparzyć siemię lniane" zależy od tego czy zamierzamy parzyć siemię mielone czy w ziarenkach. W pierwszym przypadku wystarczy 1-2 łyżeczki mielonego siemienia lnianego zalać gorącą wodą i odczekać 5-7 minut od czasu do czasu mieszając.
Jak zaparzyć siemię lniane w ziarenkach?
Jeśli mamy siemię niezmielone w ziarenkach możemy je najpierw zmielić, dzięki temu zachowamy bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych albo zaparzyć je w ziarenkach. W drugim przypadku proces wytrawiania surowca jest wydłużony i trwa zazwyczaj kilka godzin. Dlatego najlepiej zaparzyć siemię w ziarenkach w nocy i pić je rano.