Suplementy na wątrobę

Suplementy na wątrobę

Aktywne filtry

Naturalne suplementy wspierające wątrobę 

Wątroba jest jednym z najważniejszych organów w naszym organizmie. Pełni wiele ważnych funkcji między innymi detoksykacyjną, metaboliczną, filtracyjną i magazynującą. Rozkłada produkty uboczne przemiany materii. Magazynuje glikogen, niektóre witaminy i pierwiastki. 

Niestety zła dieta, leki, alkohol, toksyny, infekcje wirusowe przyczyniają się do degeneracji wątroby spowodować stłuczenie lub marskość wątroby. Aby temu zapobiec warto dostarczać jej konkretne substancje wspierające prace wątroby. 

W naszym internetowym sklepie zielarskim znajdzie suplementy na wątrobę zawierające przede wszystkim różnego rodzaju zioła, aminokwasy, ekstrakty roślinne zamknięte w kapsułkach bądź tabletkach. 

Sylimaryna

Najpopularniejsze naturalne suplementy na wątrobę zawierają ostropest plamisty, którego głównym składnikiem aktywnym jest sylimaryna, która regeneruje komórki wątroby.

Karczoch na cholesterol i trawienie

Suplementy z karczochem poprawiają trawienie, przyczyniają się do zmniejszenia poziomu cukru i złego cholesterolu, pomagają w utrzymaniu zdrowej wątroby.

Kurkumina działanie na wątrobę

Kurkumina zwiększa wydzielanie żółci, działa przeciwzapalnie. Może być stosowana w przypadku zapalenia wątroby. Kurkuma wspiera trawienie i działa antyoksydacyjnie. Wybierając suplementy z kurkumą warto zwrócić uwagę na zawartość związków aktywnych czyli kurkuminoidów (minimum 95%).

Cholina

Cholina zwana witaminą B4, jest prekursorem fosfatydylocholiny. Chroni wątrobę przed stłuczeniem, pomaga w metabolizmie tłuszczy oraz homocysteiny. Niedobory choliny mogą prowadzić do niealkoholowego stłuczenia wątroby lub nawet do jej marskości. Najwięcej choliny zawiera lecytyna. 

Berberyna

Berberyna chroni wątrobę , wspiera jej detoksykację, również jest pomocna w przypadku stłuszczenia. Wpływa na prawidłowy poziom cholesterolu i glukozy we krwi. Występuje w postaci chlorowodorku berberyny (Berbaryna HCl) lub siarczanu berberyny.

Mniszek lekarski 

Preparaty z wyciągiem z korzenia mniszka lekarskiego działają odtruwająco na wątrobę. Zapobiega odkładaniu kamieni żółciowych i zastojom żółci. Chroni wątrobę przed uszkodzeniami, marskością oraz stłuszczeniem.

NAC

N-acetylocysteina (NAC) aminokwas zwiększający dostępność glutationu w wątrobie. Ma działanie przeciwzapalne.