Zioła na pamięć i koncentrację

Zioła na pamięć i koncentrację

Aktywne filtry

Ziołowe tabletki na pamięć

Każdy z nas codziennie przez większość swojego życia jest zalewana ogromną ilością bodźców, które wymagają ciągłego przetwarzania i magazynowania. Na dodatek przebywamy w coraz bardziej hałaśliwym i stresującym otoczeniu. W nasze życie niestety wpisane jest “przebodźcowanie”, które przekłada się na gorszą drażliwość i gorszą pamięć i koncentrację. Niestety często klasyczne tabletki na pamięć przy dłuższym stosowaniu przynoszą więcej działań niepożądanych niż realnej poprawy koncentracji. Co robić więc? Czy jest jakaś alternatywa?

Ziołowe tabletki na pamięć - dlaczego są potrzebne?

Poza higieną zdrowia psychicznego, wprowadzeniu co codziennego porządku ćwiczeń na pamięć i technik relaksacyjnych warto sięgać również po ziołowe tabletki na pamięć i koncentrację. Problemy z pamięcią poza znacznie gorszą jakością życia wpływają również na samoocenę, a gorszy nastrój nasila rozpraszanie się i deficyt uwagi. Dlatego przyjmowanie ziołowych tabletek na koncentrację przy dzisiejszym tempie życia nie jest powodem do wstydu. Jakie więc zioła na pamięć wybierać i jak je stosować, by móc cieszyć się jasnym i klarownym umysłem?

Zioła na pamięć

Zioła na pamięć są grupą bardzo zróżnicowaną. W Herbisan Sklepie Zielarskim znajdziemy zdrowe tłuszcze i zimno-tłoczone oleje, orzechy, ale również zioła adaptogenne, które poza wzmacnianiem pamięci i koncentracji mają znacznie szersze zastosowanie w naturoterapii. Do ziół na pamięć i koncentrację można więc zaliczyć kozłka lekarskiego (popularną walerianę), korzeń żeń-szenia, rożeńca górskiego, melisę lekarską. Ziołowe tabletki na pamięć dostępne w sklepach zielarskich zawierają również:

  • liść serdecznika
  • męczennicę
  • żeń-szeń syberyjski
  • ashwahandhę
  • magnez
  • lecytynę

Zioła na pamięć - żeń-szeń

Korzeń żeń-szenia jest ziołem pro-kognitywnym, dlatego ma wpływ na poprawę pamięci, szybkość uczenia się oraz orientowania w przestrzeni. Żeń-szeń zwiększa również wydolność fizycznej i uodparnia na stres. Stosuje się go przy wyczerpaniu fizycznym i psychicznym, w rekonwalescencji oraz u seniorów.

Zioła na pamięć - rożeniec górski

Rożeniec górski (arktyczny korzeń) znany jest ze swoich właściwości przeciwdepresyjnych, ale w czasie długotrwałego stosowania poprawia również pamięć i koncentrację. Mechanizm ten tłumaczy się tym, że substancje czynne rożeńca powodują zwiększenie stężenia serotoniny w korze czołowej. Często też rożeniec jest składnikiem złożonych, ziołowych tabletek na pamięć.

Zioła na pamięć - melisa lekarska

Do ziół na pamięć zalicza się również melisa lekarska działająca dodatkowo uspokajająco, przeciwlękowo i tonizująco. Stosując regularnie herbatkę z liści melisy lekarskiej obserwuje się poprawę zdolności zapamiętywania i nauki. Melisa ma również zdolność znoszenia objawów demencji starczej.