Zioła na pasożyty i grzyby

Zioła na pasożyty i grzyby

Aktywne filtry

Zioła na pasożyty

Pasożyty od początków istnienia naszego gatunku towarzyszyły naszej codzienności. Dawniej zakażenie pasożytem często wiązano się nawet ze śmiercią, dzisiaj choć ograniczyliśmy znacząco populację niektórych z nich to nadal czasami stanowią dla nas problem. Okresowe odrobaczanie przynosi często efekty, ale równie skuteczne w badaniach okazują się zioła na pasożyty, które często mają mniej działań niepożądanych.

Zioła na pasożyty - czym grożą częste zakażenia?

Pasożyty upośledzają działanie naszego układu odpornościowego - na swojej powierzchni wbudowują białka charakterystyczne dla żywiciela, dzięki czemu reakcja immunologiczna jest maskowana.Co ciekawe z tego właśnie powodu w krajach, gdzie liczba zakażeń pasożytami jest wysoka liczba zdiagnozowanych przypadków astmy i chorób immunologicznych spada.

Zioła na pasożyty - jakie zioła?

W sklepie zielarskim Herbisan znaleźć można sporą ilość ziół na pasożyty. Do najpopularniejszych i najskuteczniejszych surowców zwalczających pasożyty należy krwawnik pospolity, czosnek pospolity, dąb szypułkowy, wrotycz pospolity i bylica piołun.

Zioła na pasożyty - bylica piołun

Dobrze poznanym ziołem na pasożyty jest bylica piołun. Jest surowcem goryczowym, który od lat stosowany jest w walce z pasożytami. Jest skuteczny na płazińce, obleńce i niektóre pierwotniaki. Spożywanie naparu z bylicy piołun poprawia również trawienie, działa rozkurczowo i łagodzi ból. Napary z piołunu przeciw pasożytom można stosować doustnie, albo w postaci lewatyw. Zewnętrznie pomaga również w zwalczaniu wesz i świerzbu.

Zioła na pasożyty - krwawnik pospolity

Przetwory krwawnika łagodzą dolegliwości z przewodu pokarmowego., wydzielają soki trawienne oraz żółć. Krwawnik działa również bakteriobójczo, przeciwzapalnie i przeciwpasożytniczo. W celu zwalczania pasożytów jelitowych powinno się spożywać raz dziennie napar z 15g krwawnika i 330ml wrzącej wody.

Zioła na pasożyty - dąb bez- i szypułkowy

Surowcem przeciwpasożytniczym jest kora dębu (Quercus cortex) bogata w garbniki. Związki te działają silnie bakteriobójczo, dlatego kora dębu wykorzystywana jest jako przemywania błon śluzowych gardła i pochwy w formie nasiadówek. Kora dębu jest skuteczna również wobec bakterii kałowych, pałeczek duru brzusznego, czerwonki oraz prątków gruźlicy. Jako przedstawiciel ziół na pasożyty może być również stosowany wspomagająco przy odrabaczaniu za pomocą leków syntetycznych.

Zioła na pasożyty - wrotycz

Wrotycz jest ziołem na pasożyty, które należy do rodziny astrowatych, a surowcem leczniczym są kwiaty wrotyczu oraz liście. Z wrotyczu pozyskiwany jest również olejek eteryczny, który ma zdolność odstraszania kleszczy, muchówek i komarów. Często jest więc wykorzystywany jako naturalny repelent.

Zioła na pasożyty - napar z wrotyczu na pasożyty

Do leczenia zakażeń najlepiej nadaje się napar z wrotyczu na pasożyty. Należy go pić nawet 4x dziennie na pusty żołądek. Nie należy przekraczać zalecanych dawek, gdyż wrotycz obfituje w toksyczny tujon. Napar z wrotyczu na pasożyty jest skuteczny głównie wobec owsików, glisty ludzkiej, płazińców, ale również roztoczy.