Arcydzięgiel korzeń 50g Kawon

4,70 zł
Brutto
Dostępny
Ilość
0

KORZEŃ ARCYDZIĘGLA (Angelicae archangelicae radix)

zioła do zaparzaniaWskazania do stosowania: W zaburzeniach trawienia, wzdęciach, jako środek wzmagający łaknienie i pobudzający wydzielanie soku żołądkowego.

Skład: 1 g produktu zawiera 1 g Angelica archangelica L. (Archangelica officinalis Hoffm.), radix (korzeń arcydzięgla litwora).Przeciwwskazania: Nieznane.Ostrzeżenia i środki ostrożności: Produkt zawiera furokumaryny, które powodują nadwrażliwość skóry na światło i przy naświetlaniu promieniami UV mogą powodować stany zapalne skóry.


W okresie stosowania produktu należy zaniechać dłuższego opalania się na słońcu i intensywnego naświetlania promieniami UV. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.Interakcje: Nieznane.


Ciąża i karmienie piersią: Brak danych. Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.Wpływ na kierowanie pojazdami i obsługę maszyn: Nieznany.Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania: 1 łyżeczkę (1,5 g) korzeni zalać 1 szklanką

(200 ml) wrzącej wody i naparzać pod przykryciem 20 minut, przecedzić.

Napar pić 2 – 3 razy na dobę, 30 minut przed jedzeniem jako środek pobudzający łaknienie i wydzielanie soków trawiennych.Zastosowanie większej niż zalecana dawka: W razie zastosowania dawki większej niż zalecana i wystąpienia niepokojących objawów, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.Pominięcie zastosowania leku: Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W celu uzyskania wyjaśnień co do stosowania produktu leczniczego należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.Działania niepożądane: Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.


Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności.Kategoria dostępności: OTC – Lek wydawany bez recepty.

Kawon
H01116
Komentarze (0)

Arcydzięgiel korzeń 50g Kawon

4,70 zł