Rumianek koszyczek 25g Kawon

4,60 zł
Brutto
Dostępny

Koszyczek rumianku 25g

Ilość
0

Koszyczek rumianku (Matricariae flos)

zioła do zaparzaniaZawartość opakowania: 25 g

Skład: 1 g produktu zawiera 1 g Matricaria recutita L., flos (kwiat rumianku).Wskazania do stosowania: Doustnie: napar stosuje się jako środek przeciwskurczowy i przeciwzapalny w dolegliwościach żołądkowo – jelitowych, takich jak: łagodne stany skurczowe, wzdęcia, odbijanie. Miejscowo jako środek przeciwzapalny w łagodnych stanach zapalnych skóry i błon śluzowych do płukania jamy ustnej i gardła, do okładów na skórę, także do przemywania okolicy odbytu.Przeciwwskazania: Nie stosować u osób uczulonych na rumianek lub inne rośliny z rodziny astrowatych Asteraceae (dawniej złożonych Compositae).Ostrzeżenia i środki ostrożności: W przypadku, gdy po 7 – 10 dniach stosowania naparu objawy nasilą się lub nie ustąpią należy skonsultować się z lekarzem.Interakcje: Nieznane.Działania niepożądane: Reakcje nadwrażliwości na rumianek (np. kontaktowe zapalenie skóry) są bardzo rzadkie. Opisano pojedyncze ciężkie reakcje alergiczne (wstrząs anafilaktyczny, astma, obrzęk twarzy, pokrzywka) po podaniu doustnym. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem.Zgłaszanie działań niepożądanych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione na opakowaniu, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel: + 48 22 49 21 301, Fax: + 48 22 49 21 309), e-mail: [email protected]. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.Przedawkowanie: Dotychczas brak doniesień.Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Brak doniesień o niekorzystnym działaniu. Przed użyciem należy poradzić się lekarza.


Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Nieznany.Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania: Doustnie: 2 łyżki (3 g) kwiatów zalać ¾ szklanki (150 ml) wrzącej wody, naparzać 5 minut, przecedzić. Pić po ¾ szklanki świeżo przygotowanego naparu 3 – 4 razy na dobę. Do płukania jamy ustnej i gardła, okładów i przemywań stosować 3-10 % napar (tj. napar przygotowany w proporcji: 2-6 łyżek na ½ szklanki (100 ml) wrzącej wody).


Pominięcie zastosowania leku: Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W celu uzyskania wyjaśnień co do stosowania produktu leczniczego należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach w temperaturze nie wyższej niż 25 st. C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Nie stosować po upływie daty ważności zamieszczonej na opakowaniu.


Kategoria dostępności: OTC – Produkt leczniczy wydawany bez recepty.Podmiot odpowiedzialny i wytwórca:

ZAKŁAD ZIELARSKI „KAWON-HURT” Nowak Sp.J.Kawon
H01215
Komentarze (0)

Rumianek koszyczek 25g Kawon

4,60 zł