Pokrzywa liść 50g Kawon

4,80 zł
Brutto
Dostępny
Ilość
2

LIŚĆ POKRZYWY - Urticae folium

zioła do zaparzaniaZawartość opakowania: 50 g

Skład: 1 g produktu zawiera 1 g Urtica dioica L., Urtica urens L. (lub mieszaninę tych dwóch gatunków).Wskazania do stosowania: Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w łagodzeniu niewielkich bólów stawowych o słabym nasileniu oraz pomocniczo w łagodnych dolegliwościach układu moczowego, jako środek zwiększający ilość wydalanego moczu i poprawiający przepływ w drogach moczowych. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny przeznaczony do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na liść pokrzywy. Nie podawać w chorobach, w których wskazane jest przyjmowanie zmniejszonej ilości płynów (np. w ciężkich chorobach serca lub nerek).Ostrzeżenia i środki ostrożności: Ból w stawach, któremu towarzyszy obrzęk, zaczerwienienie lub gorączka powinien być zbadany przez lekarza. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat. Jeśli dolegliwości układu moczowego nasilą się oraz towarzyszyć im będą objawy takie jak gorączka, bóle i trudności w oddawaniu moczu lub obecność krwi w moczu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeżeli objawy nasilą się i nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują działania niepożądane nieopisane na tym opakowaniu należy skonsultować się z lekarzem.Interakcje: Nie zgłaszano.Ciąża i karmienie piersią: Ze względu na brak wystarczających danych stosowanie leku podczas ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.


Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: Nie badano wpływu produktu leczniczego na kierowanie pojazdami i obsługę maszyn.Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania: Młodzież powyżej 12 lat, dorośli i osoby w podeszłym wieku: 1-2 łyżki stołowe (2-4 g) liści pokrzywy zalać szklanką (200 ml) gorącej wody i gotować łagodnie pod przykryciem 5 minut. Odstawić i przecedzić. Pić 2-3 razy dziennie po 1 szklance odwaru. Stosować zawsze świeży odwar.Dawka dobowa leku: 8-12 g.Czas stosowania: W łagodzeniu bólów stawowych o słabym nasileniu: Nie stosować dłużej niż 4 tygodnie. Pomocniczo w łagodnych dolegliwościach układu moczowego: Nie stosować dłużej niż 2 do 4 tygodni. Jeśli objawy utrzymują się pomimo stosowania leku, nasilą się i nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.Przedawkowanie: Nie odnotowano przypadków przedawkowania.Pominięcie zastosowania leku: Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.


W celu uzyskania wyjaśnień co do stosowania produktu leczniczego należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceutyDziałania niepożądane: Łagodne dolegliwości żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka) oraz reakcje alergiczne skóry (np. świąd, wysypka, pokrzywka). Częstość występowania tych objawów nie jest znana.Zgłaszanie działań niepożądanych

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione powyżej należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel: + 48 22 49 21 301, Fax: + 48 22 49 21 309), e-mail: [email protected]. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.


Warunki przechowywania: Przechowywać w zamkniętych opakowaniach, w temperaturze nie wyższej niż 30°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Kategoria dostępności Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza - OTC.


Podmiot odpowiedzialny i wytwórca:

Zakład Zielarski „KAWON-HURT” Nowak Sp.J.

Kawon
H01265
Komentarze (0)

Pokrzywa liść 50g Kawon

4,80 zł