Mniszek korzeń 50g Kawon

5,40 zł
Brutto
Dostępny
Ilość
0

KORZEŃ MNISZKA – Taraxaci radix

zioła do zaparzaniaOdwar stosowany jest jako środek żółciopędny w niestrawności oraz jako łagodny środek moczopędny.

Korzeń mniszka ma działanie prebiotyczne, wspomagające prace wątroby, odtruwające. Jest również stosowany w niedokrwistości.

Skład: 100g produktu zawiera 100g korzeni mniszka (Taraxaci radix).


Przeciwwskazania: Niedrożność dróg żółciowych, ropniak pęcherzyka żółciowego, niedrożność jelit. Nadwrażliwość na substancję czynną. W kamicy żółciowej stosować tylko w porozumieniu z lekarzem.


Ostrzeżenia i środki ostrożności: Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.Interakcje: Nie znaneDziałania niepożądane: Produkt zawiera substancje goryczowe, dlatego mogą wystąpić dolegliwości żołądkowe związane z nadkwaśnością. Możliwe jest też wystąpienie reakcji alergicznych. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Brak danych. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.


Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Nie stwierdzono


Sposób stosowania i droga podania: Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1/2 łyżki (ok. 3,0g) korzeni zalać szklanką (200ml) wody, powoli ogrzewać, a następnie gotować 5 minut. Odstawić na 10 minut, przecedzić. Pić po szklance odwaru 3 razy dziennie.Warunki przechowywania: Przechowywać w zamkniętych opakowaniach w temperaturze nie wyższej niż 30°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności.Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty.Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: IL-3340/LN

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Kawon
H01115
Komentarze (0)

Mniszek korzeń 50g Kawon

5,40 zł