Babka lancetowata 50g Kawon

4,50 zł
Brutto
Dostępny
Ilość
2

LIŚĆ BABKI LANCETOWATEJ (Plantaginis lanceolatae folium) 

zioła do zaparzania


Zawartość opakowania: 50 g

Skład: 1g produktu leczniczego zawiera 1g liści babki lancetowatej (Plantago lanceolata L. s.l., folium).Wskazania do stosowania: Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany jako środek powlekający w objawowym leczeniu podrażnień błon śluzowych jamy ustnej i gardła oraz związanego z tym suchego kaszlu. Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na liść babki lancetowatej.Ostrzeżenia i środki ostrożności: Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat. W przypadku gdy wystąpią duszność, gorączka albo ropna plwocina należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeżeli objawy nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują działania niepożądane nieopisane na tym opakowaniu należy skonsultować się z lekarzem.Interakcje: Brak doniesień.Ciąża i karmienie piersią: Stosowanie leku podczas ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: Nie badano wpływu produktu leczniczego na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.Przedawkowanie: Nie odnotowano przypadków przedawkowania.Działania niepożądane: Nieznane. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza lub farmaceutę.Zgłaszanie działań niepożądanych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel: + 48 22 49 21 301, Fax: + 48 22 49 21 309), e-mail: [email protected]. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania:

Młodzież od 12 lat, dorośli i osoby w podeszłym wieku:

Doustnie: 1 płaską łyżkę stołową (ok. 2 g) liści babki lancetowatej zalać ¾ szklanki (150 ml) wrzącej wody. Naparzać pod przykryciem 15 minut, przecedzić. Pić 2-3 razy dziennie świeżo przygotowany napar.

Dawka dobowa wynosi 4-6 g produktu leczniczego, co odpowiada 2-3 łyżkom liści babki.

Czas stosowania: Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 1 tydzień pomimo stosowania produktu leczniczego, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.


Pominięcie zastosowania leku: Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W celu uzyskania wyjaśnień co do stosowania produktu leczniczego należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.Warunki przechowywania: Przechowywać w zamkniętych opakowaniach, w temperaturze nie wyższej niż 30ºC. Chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności.


Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza - OTC.Podmiot odpowiedzialny i wytwórca:


ZAKŁAD ZIELARSKI „KAWON-HURT” Nowak Sp.J.Kawon
H02645
Komentarze (0)

Babka lancetowata 50g Kawon

4,50 zł