Chmiel szyszka 25g Kawon

4,60 zł
Brutto
Dostępny
Ilość
0

SZYSZKA CHMIELU (Lupuli flos)

zioła do zaparzaniaZawartość opakowania: 25 g

Skład: 1g produktu zawiera 1g Humulus lupulus L., flos (szyszka chmielu).Wskazania do stosowania: Tradycyjnie stosuje się w celu łagodzenia objawów napięcia nerwowego i jako środek ułatwiający zasypianie. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na szyszki chmielu.Ostrzeżenia i środki ostrożności: Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Jeżeli dolegliwości nasilą się należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeżeli objawy nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują działania niepożądane nieopisane na tym opakowaniu należy skonsultować się z lekarzem.Interakcje: Nie zgłaszano.Ciąża i karmienie piersią: Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: Szyszki chmielu mogą ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn. Pacjenci pozostający pod wpływem szyszek chmielu nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania:

Młodzież od 12 lat, dorośli i pacjenci w podeszłym wieku

W łagodzeniu objawów napięcia nerwowego: 1 łyżeczkę szyszek chmielu (0,5 g) zalać ¾ - 1 szklanką (150-200 ml) wrzącej wody, pozostawić pod przykryciem na 5-10 minut i przecedzić. Pić świeżo przygotowany napar w zależności od nasilenia się objawów do 4 razy dziennie.

Jako środek ułatwiający zasypianie: 1-2 łyżeczki (0,5 – 1 g) szyszek chmielu zalać ¾ - 1 szklanką (150-200 ml) wrzącej wody, pozostawić pod przykryciem na 5-10 minut i przecedzić. Wypić ciepły napar na 30 minut do 1 godziny przed snem.

Czas stosowania: Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 2 tygodnie pomimo stosowania produktu leczniczego należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Pominięcie zastosowania leku: Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W celu uzyskania wyjaśnień co do stosowania produktu leczniczego należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Działania niepożądane: Nieznane. Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.


Zgłaszanie działań niepożądanych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel: + 48 22 49 21 301, Fax: + 48 22 49 21 309), e-mail: [email protected]. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.Przedawkowanie: Dotychczas brak doniesień.Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25ºC, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności.Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza - OTC.Podmiot odpowiedzialny i wytwórca:

ZAKŁAD ZIELARSKI „KAWON-HURT” Nowak Sp.J.Kawon
H02694
Komentarze (0)

Chmiel szyszka 25g Kawon

4,60 zł