Perz kłącze 50g Kawon

3,70 zł
Brutto
Dostępny
Ilość
0

KŁĄCZE PERZU - Graminis rhizoma

zioła do zaparzania


Wskazania do stosowania: Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany pomocniczo w łagodnych dolegliwościach układu moczowego, jako środek zwiększający ilość wydalanego moczu i poprawiający przepływ w drogach moczowych. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny przeznaczony do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Skład: 1g produktu zawiera 1g Agropyron repens (L.)P.Beauv., rhizoma (kłącze perzu).Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na kłącze perzu. Nie podawać w chorobach, w których wskazane jest przyjmowanie zmniejszonej ilości płynów (np. ciężka niewydolność serca lub nerek).Ostrzeżenia i środki ostrożności: Bezpieczeństwo stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat nie zostało określone ze względu na brak odpowiednich danych. Jeśli podczas stosowania leku pojawią się takie objawy jak gorączka, zaburzenia w oddawaniu moczu, skurcze lub pojawi się krew w moczu należy skonsultować się z lekarzem. Jeżeli objawy nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują działania niepożądane nieopisane na tym opakowaniu należy skonsultować się z lekarzem.Interakcje: Brak doniesień.Ciąża i karmienie piersią: Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią.Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: Nie badano wpływu produktu leczniczego na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.


Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania:

Produktu leczniczego nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.


Dorośli i osoby w podeszłym wieku: 1 łyżkę stołową (ok. 5 g) kłącza perzu zalać 1 szklanką (250 ml) wrzącej wody. Naparzać pod przykryciem 15 minut, przecedzić. Pić po szklance naparu do 4 razy na dobę.


Dawka dobowa leku wynosi 10 – 20 g.Czas stosowania: Produkt leczniczy tradycyjnie stosuje się od 2 do 4 tygodni. Jeżeli objawy utrzymują się pomimo stosowania produktu leczniczego należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.Przedawkowanie: Nie zanotowano przypadków przedawkowania. W razie zastosowania dawki większej niż zalecana i wystąpienia niepokojących objawów, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.Pominięcie zastosowania leku: Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W celu uzyskania wyjaśnień co do stosowania produktu leczniczego należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.Działania niepożądane: Nieznane.Zgłaszanie działań niepożądanych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel: + 48 22 49 21 301, Fax: + 48 22 49 21 309), e-mail: [email protected] Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.

Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności.


Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza - OTC.


Kawon
H01124
Komentarze (0)

Perz kłącze 50g Kawon

3,70 zł