Koper włoski owoc 50g Kawon

4,50 zł
Brutto
Dostępny
Ilość
0

OWOC KOPRU WŁOSKIEGO (Foeniculi amari fructus)

zioła do zaparzaniaZawartość opakowania: 50 g

Skład: 1 g produktu zawiera 1 g owoców kopru włoskiego odmiany gorzkiej (Foeniculum vulgare Miller sp. Vulgare var. vulgare, fructus).Wskazania do stosowania: Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w objawowym leczeniu łagodnych, skurczowych dolegliwości żołądkowo-jelitowych, w tym uczucia pełności i wzdęć z oddawaniem wiatrów, objawowym leczeniu dolegliwości skurczowych o łagodnym przebiegu związanych z menstruacją, kaszlu związanym z przeziębieniem jako środek wykrztuśny. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny, którego wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania.Przeciwwskazania: Uczulenie na koper włoski, rośliny z rodziny selerowatych (Apiaceae dawniej Umbelliferae) (anyż, kminek, seler, kolendra i koper) lub anetol.Ostrzeżenia i środki ostrożności: Z powodu braku wystarczających danych nie zaleca się stosowania u dzieci do 4 lat. Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarzaInterakcje: Nieznane.Ciąża i karmienie piersią: Ze względu na brak wystarczających danych stosowanie produktu leczniczego w czasie ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: Nie badano wpływu produktu leczniczego na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania:

Wszystkie wymienione wskazania:


Dorośli: 1 łyżeczkę (ok. 2 g) zalać szklanką (250 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 15 minut. Pić 3 razy dziennie po 1 szklance świeżo przygotowanego naparu.

Dawka dobowa leku wynosi 4,5-7,5 g.

W objawowym leczeniu łagodnych, skurczowych dolegliwości żołądkowo-jelitowych w tym wzdęć i wzdęć z oddawaniem wiatrów:

Młodzież powyżej 12 lat: 1 łyżeczkę (ok. 2 g) zalać szklanką (250 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 15 minut. Pić 3 razy dziennie po 1 szklance świeżo przygotowanego naparu.

Dawka dobowa leku wynosi 4,5-7,5 g.

Dzieci od 4 do 12 lat: 1 łyżeczkę (ok. 2 g) zalać szklanką (250 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 15 minut. Pić 3 razy dziennie po ½ szklanki świeżo przygotowanego naparu w przypadku wystąpienia niewielkich i przemijających objawów.

Dawka dobowa leku wynosi 3-5 g.

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 4 lat.Czas stosowania: W skurczowych dolegliwościach żołądkowo-jelitowych nie należy stosować leku dłużej niż 1 tydzień u dzieci i nie dłużej niż 2 tygodnie u młodzieży i osób dorosłych. Jeśli objawy nie ustąpią w czasie stosowania produktu, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutąPrzedawkowanie: Nie zanotowano przypadków przedawkowania. W razie zastosowania dawki większej niż zalecana i wystąpienia niepokojących objawów, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.Pominięcie zastosowania leku: Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W celu uzyskania wyjaśnień co do stosowania produktu leczniczego należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.Działania niepożądane: Mogą wystąpić reakcje alergiczne dotyczące skóry oraz układu oddechowego. Nie jest znana częstotliwość występowania.


Zgłaszanie działań niepożądanych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel: + 48 22 49 21 301, Fax: + 48 22 49 21 309), e-mail: [email protected]. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.Warunki przechowywania: Przechowywać w temp. nie wyższej niż 25C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza - OTC.

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca:

ZAKŁAD ZIELARSKI „KAWON-HURT” Nowak Sp.j.

Kawon
H01225
Komentarze (0)

Koper włoski owoc 50g Kawon

4,50 zł